Tomek Saciłowski – Działka, praca, edukacja

Tomek Saciłowski – Działka, praca, edukacja
Tomek Saciłowski – Działka, praca, edukacja
Tomek Saciłowski – Działka, praca, edukacja

Projekt Działka, praca, edukacja to cykl działań w przestrzeni pracowniczych ogródków działkowych, które stanowią niezwykłe enklawy w centrum miasta rządzące się swoimi specyficznymi zwyczajami. W okresie letnim te tereny zaczynają tętnić swoim własnym życiem. Z inicjatywy Tomka Saciłowskiego na ten czas na działkę zostaje przeprowadzona galeria. Do poprowadzenia spotkań w tej nowej, intymnej scenerii Saciłowski zaprosił innych artystów, kuratorów oraz naukowców.

Na okres dwóch miesięcy galeryjny white cube zostanie zamknięty. Specyfika nowej lokalizacji galerii wymusza inny niż dotychczas rodzaj działań. Spotkania, projekcje filmów, koncerty, performance, które będą się odbywać na działce charakteryzują się ulotnością, są komentarzem do miejsca.

Projekt ma służyć zastanowieniu się nad wyalienowaniem się sztuki z przestrzeni w naturalny sposób bliskiej ludziom, zanalizowaniu fenomenu ogródków działkowych, społeczności działkowców i poznaniu trudu pracy w ziemi w atmosferze sprzyjającej spotkaniom i dyskusjom.

Zespół Galerii Le Guern zgodnie z zaleceniami artysty realizują prace ogrodnicze, odkrywając przy tym nowy wymiar staranności i troskliwości w kontakcie z roślinnością małej dżungli ogrodu działki.

www.sacilowski.com.pl


Dokumenty PDF: Prasa